Galatasaray’ın eski yıldızı Melo’dan Messi itirafı: “Bu tam bir çılgınlık”

Galatasaray’ın eski yıldızı Felipe Melo, Arjantinli yıldız Messi hakkında değerli sözler kullandı. 40 yaşında Fluminense ile Copa Libertadores şampiyonluğu yaşayan Felipe Melo TyC Sports’a Arjantinli yıldız Messi’den etkilendiğini itiraf etti.

Arjantin’le 2022 FIFA Dünya Kupasını kazanan Messi 8. sefer Ballon d’Or’u kazanarak kırılması bir güç rekora imza attı. Beckham’ın sahibi olduğu Inter Miami’ye transfer olan Messi yüksek performansını burada da sürdürüyor.

MLS’deki birinci döneminde Inter Miami ile Herons’u Ligler Kupası’nın açılışına taşıdı ve birebir vakitte turnuvada Altın Ayakkabı mükafatını de kazandı. MLS’deki birinci maçına harika bir özgür vuruşla damgasını vururken yeniden onu izleyenleri kendisine hayran bıraktı.

‘O HÂLÂ DÜNYANIN EN UYGUN OYUNCUSU.’
Melo Arjantinli yıldızdan ilham aldığını belirterek şu tabirleri kullandı: “Messi, birkaç yıl evvel sahip olduğu sürate sahip değil lakin oyun hakkında çok daha fazla vizyona sahip ve eskisinden daha âlâ şeyleri var. O hâlâ dünyanın en güzel oyuncusu. Bu tam bir çılgınlık. Bu yüzden Ballon d’Or kazandı.”

KARŞI KARŞIYA GELİYORLAR
Brezilya ve Arjantin, Salı akşamı FIFA Dünya Kupası elemelerinde karşı karşıya gelecek ve Messi’nin de bu maçta oynaması bekleniyor. Melo ise artık Brezilya Ulusal Ekibi’nde yer almıyor ve dönemi Libertadores şampiyonluğuyla tamamladı. 40 yaşındaki oyuncunun Güney Amerika grubuyla kontratı 2024’e kadar devam ediyor.

scroll to top