Eden Hazard kendisine gelen teklifi birinci kere açıkladı! ‘Çok param var’

Belçikalı yıldız, 16 yıllık profesyonel futbol mesleğinin akabinde 32 yaşında mesleğini noktaladığını açıklamıştı. 2019 yazında Chelsea’den 115 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında İspanyol devi Real Madrid’e transfer olmuştu.

Real Madrid’de beklenilen performansı gösteremeyen Hazard 4 yıl boyunca tertipli olarak sakatlıklarla boğuştu. Eden Hazard, sık sık yaşadığı fizikî meseleler nedeniyle dört dönemde İspanyol devinde sadece 76 maç oynadı.

Belçikalı yıldızın Chelsea’deki eski ekip arkadaşı John Obi Mikel, sakatlık sıkıntılarına karşın Hazard’ın Suudi Arabistan’dan birçok astronomik teklif aldığını açıkladı.

‘YAKLAŞIK 2 YAHUT 3 TEKLİF ALDIM’

Chelsea’nin eski orta saha oyuncusu John Obi Mikel, Rio Ferdinand’ın Vibe with Five programında Hazard’la yaptığı sohbeti paylaştı:

“Hazard bana, ‘Haftada 1 milyon Euro alacağım Suudi Arabistan’a mı gitmeliyim yani, pekala sonra ne olacak? Suudi Arabistan’a gitmek için yaklaşık iki yahut üç teklif aldım” dedi.

“Mikel, çok param var. Hayatımı nasıl yaşadığımı biliyorsun. Çok fazla para harcamıyorum. Yani artık ailemle birlikte yaşayacağım ve çocuğumu büyütecek kadar paraya da sahibim” sözlerinde bulundu.

TEKLİFİ REDDETTİ

Karim Benzema, Neymar,Kante ve Cristiano Ronaldo üzere dünyanın üst seviye oyuncularının birçoğunun Suudi Arabistan’a transfer olmasına karşın Eden Hazar Suudi Pro League’in teklifini reddetti.

Hazard, Chelsea’de iki Premier Lig şampiyonluğu, FA Kupası, Lig Kupası ve iki Avrupa Ligi şampiyonluğu yaşadı. Chelsea’ye transfer olmadan evvel de Fransa’da göz kamaştıran performans göstermişti. Lille’in, 2011’de Ligue 1 ve Coupe de France kupalarını kazanmasına büyük bir katkı sunmuştu.

scroll to top