Yola çıkarken işe fayda uygulamalar

HARİTA
Google Maps/CityMaps2Go

Google Maps’in çevrimdışı harita indirme, yol tanımı, favori lokasyonları kaydetme üzere özelliklerine hâkim olmanız seyahat tecrübenizi güzelleştirecektir. CityMaps2Go ise çevrimdışı harita uygulamaları ortasında en tanınmış olanı.

ÇEVİRİ
Google Translate

Dilini bilmediğiniz bir ülkede Google Translate’in fotoğraf metni çevirme özelliği, tabelalardan market eserlerinin içeriğini anlamaya kadar pek çok işinize yarayacaktır. Ayrıyeten sesli ve yazılı çeviri yapabiliyorsunuz.

ORGANİZASYON
Expedia/TripAdvisor/GPSMyCity

Uçak biletlerinden otel rezervasyonlarına her şeyi Expedia’da bir ortada bulabilirsiniz. TripAdvisor gezip görülecek en düzgün yerleri keşfetmenize imkân veriyor. GPSMyCity ise kentlerin tarihi ve kültürel noktalarını anlatıyor.

SEYAHAT ARKADAŞI
Tourbar/Travel Buddy/Veggly

Kafa dengi bir seyahat arkadaşı mı arıyorsunuz? Travel Buddy bir toplumsal seyahat ağı. Tourbar ve InviteMe arkadaş bulmaya yönelik. Veggly ise -eğer vegansanız- gittiğiniz kentlerde baş dengi insanları bulmanızı sağlıyor.

UÇAK
Skyscanner/FlightAware

Uçuş tarifeleri için dünya standardı haline gelen Skyscanner, destinasyonlar ortasında en uygun bütçeli uçak biletini bulmanıza yardımcı oluyor. Türkçe takviyeli FlightAware ise uçuş durumunu anlık izlemeye yarıyor.

KONAKLAMA
AirBnB/Hotel Tonight/CouchSurfing

Ev konforuyla seyahat etmek isteyenler AirBnB’yi tercih ediyor. Hotel Tonight, o an müsait otelleri gösteren bir uygulama. CouchSurfing ile de kent sakinlerinin konutlarında fiyatsız konaklıyorsunuz. Karşılığında siz de konutunuzu açıyorsunuz.

YEMEK SEÇENEKLERİ
Happy Cow/Vegan Maps

Vegan ve vejetaryen mutfaklara ulaşmayı kolaylaştıran bu iki uygulama dünya çapında yıllardır kullanılıyor. Şayet siz de vegan seçenekler sunan olağan restoranlar arıyorsanız sonuçlarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

DÖVİZKURU
XE Currency

Döviz ile harcama yaparken ipin ucunu kaçırmamak için XE Currency, birebir anda birçok para kıymetini çevirme özelliğiyle sürat ve kolaylık sağlıyor. Seyahatlerinizde çok işinize yarayabilir.

Uygulamaların hepsi AppStore ve Google Play’de bulunabilir.

scroll to top