Nintendo Switch 2 söylentileri oyunseverleri heyecanlandırıyor

Öncelikle belirtelim, Nintendo’nun yeni oyun konsolu Switch 2‘nin piyasaya sürülmesiyle ilgili söylentiler ağızdan ağıza dolaşıyor. Bu yeni modelin önümüzdeki yıl içerisinde oyuncularla buluşacağı tabir ediliyor. Bu bilgiler, Microsoft ve FTC ortasındaki son davada ortaya çıkan mahkeme dokümanlarından kaynaklanıyor. Belirtilen dokümanda, Microsoft’un Nintendo’nun yeni modeli hakkında bir kadro yorumlar yaptığı ve şirketin Switch’in halefi olan bu modeli, önümüzdeki yıl piyasaya süreceğine dair beklentileri lisana getirdiği belirtiliyor.

Bu durum, rakip firmaların Nintendo’nun yeni jenerasyon taşınabilir konsolu Switch 2’yi 2024 yılında piyasaya süreceği beklentilerini doğruluyor üzere gözüküyor. Lakin bu bahiste rastgele bir resmi açıklama gelmedi ve Nintendo Lideri Doug Bowser, mevcut Nintendo Switch modelinin hayatının daha birkaç yıl daha süreceğini belirtmişti. Bowser bu yılın başlarında, “Switch’e olan talebin devam ediyor olması bizim için epeyce sevindirici.

Nintendo Switch 2 söylentileri oyunseverleri heyecanlandırıyor

Gelecekteki rastgele bir konsol yahut aygıtla ilgili resmi bir duyuru yapmak için hala bir sebebimiz yok. Nintendo Switch hakkında hala çok olumlu düşünüyoruz” biçiminde bir açıklama yapmıştı.

Ancak, tüm bu bilgiler şimdi resmi olarak doğrulanmış değil, bu yüzden bu çeşit söylentilere her vakit bir doz kuşkuyla yaklaşmanızı tavsiye ediyoruz. Hatta, bu yılın Haziran ayında ortaya çıkan öteki bir raporda, bir Activision Blizzard yetkilisinin, yeni Nintendo Switch 2‘nin PlayStation 4 ve Xbox One kadar performanslı olabileceği savında bulunduğunu belirtmiştik. Bu husustaki en son güncellemeleri öğrenmek için bizi takipte kalın.

scroll to top