Diablo 4’ün 3. Dönemi hudut bozucu bir kusur ile karşılaştı

Oyunseverlerin merakla beklediği bu yeni dönem, beklenmedik bir kusur ile karşılaşsa da, oyuncuların oyun tecrübelerini kesintiye uğratmadan devam etmelerini sağlayacak pratik bir prosedür bulundu. Bu, oyunun keyfini çıkarmaya devam etmek isteyenler için büyük bir rahatlık sağlıyor.

Diablo 4’ün Yapı Taşı Dönemi dünya genelinde dün gece prestijiyle başladı. Oyuncuları ekseriyetle canından bezdiren sunucu meseleleri bu defa yaşanmadı lakin oyuncular, dönemlik vazifenin bir kesimi olan bir yanılgı ile çabucak karşılaştılar. Seneschal arkadaşınızı yükseltmenizde kritik bir kıymete sahip olan Hazine Davulları misyonu şu anda bir yanılgı içeriyor. Misyon kapsamında, oyuncuların Gatehall merkez alanında bulunan bir kor ateşi ile etkileşime geçmeleri gerekiyor. Lakin bazen, ne yaparsanız yapın, kor ateşi ile etkileşim kuramıyorsunuz. Birçok oyuncu, Reddit ve Blizzard’ın kendi forumlarında bu yanılgıyla karşılaştıklarını doğruladı. Kusur, platformlar ortası gerçekleşebiliyor ve konsollar ile PC’de de yaşanabiliyor.

Görünüşe nazaran, Gatehall kendisi de maalesef birkaç öbür kusura konut sahipliği yapıyor. Neyse ki, Hazine Davulları misyonu yanılgısı için en azından kolay, biraz uğraştırıcı bir tahlil var.

Blizzard sorunu süratlice kabul ederek, üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Fakat, resmi bir tahlil gelene kadar, topluluk yöneticisi Marcus Kretz bir süreksiz tahlil önerdi. Yeni bir sunucu örneğine girmeniz gerekecek, işte bunu nasıl yapacağınız:

– Merkezden (Gatehall) bir ışınlanma kullanmak.

– Oyundan çıkıp tekrar giriş yapmak.

– Kapıdan geri dönerek merkeze (Gatehall) çıkmak.

Kretz’in belirttiğine nazaran, standart bir kasaba portalı kullanmak işe yaramayacak zira bu, gerekli olan örneğinizi değiştirmeyecek ve süreksiz tahlilin işe yaramasını sağlamak için örneğinizi değiştirmeniz gerekiyor.

Bu yazının yazıldığı sırada, bu özel yanılgı için resmi bir düzeltme beklenme mühleti yok, lakin Blizzard geçmişte büyük yanlışları süratli bir halde düzeltme konusunda proaktif davranmıştı. Bu kusur, misyon ilerlemesi için ne kadar kıymetliyse, umarız bu bahiste da uzun müddet beklemeyiz.

scroll to top