İstanbul’da pos aygıtıyla 2 milyon liralık vurgun!

Fatih, Çemberlitaş’ta 4 gün evvel meydana gelen olayda 42 yaşındaki Mauritius asıllı Mohammed A.F.B., Çemberlitaş’ta bulunan ATM’den para çekmek istedi.

ATM’den nasıl süreç yapacağını bilmeyen Mohammed A.F.B.’nin yanına gelen iki kişi yardımcı olabileceğini söyledi. Mağdur Mohammed A.F.B.’nin kredi kartını alan şüphelilerden biri, kelamda yardım etmeye çalıştı. Bir mühlet sonra kartını geri alan Mohammed A.F.B., süreç yaptıktan sonra, kredi kartı hesabında 2 milyon liralık alışveriş yapıldığını fark etti. Şok olan Mohammed A.F.B. soluğu poliste aldı.

Dolandırıcılık Ofis Amirliği takımları olayla ilgili yaptıkları çalışmada bankamatiği gören bir güvenlik kamera imajını kullanarak evvel şüphelilerin eşkalini akabinde kimliklerini tespit etti. Şüphelilerden daha evvel 17 kere polise geliş kaydı bulunan Fethi B.(34) ile Hamit G.(40) gözaltına alındı. Şüphelilerle birlikte olayda kullandıkları 3 adet Pos makinesi ile mağdurun kredi kartından çekilen fiyatlara ilişkin slip koçanları ve bir adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Yapılan soruşturmada şüphelilerin kelamda yardım ettikleri sırada mağdurun kredi kartını ellerindeki öteki bir kredi kartıyla değiştirdikleri, daha sonra süratlice bu kredi kartını kullanarak 3 başka pos aygıtından para çektikleri ortaya çıktı. İşleri biten şüphelilerin daha sonra kartı tekrar değiştirerek mağdura verip oradan uzaklaştıkları öğrenildi. Şüphelilerin hesaplarında bulunan 1 milyon 900 bin lira paraya polis tarafından el kondu. Poliste süreçleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Fethi B. tutuklanırken, başka kuşkulu isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı.

 

scroll to top