50+1 tartışmasıyla ilgili Bahçeli’den son dakika açıklaması

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle; Anadolu coğrafyasından bin yıldır va roluşumuzun sırrı tehlikeleri vaktinde sezen, tehditleri kaynağında eriten isabetli duruş ve doknuştur. En az bunlar kadar tahminen de daha değerlisi ulusal birlik müdafaasındaki azim ve dirliktir. Tarih boyunca Anadolu kıtaların kavşak noktası, ticaret koridorlarının kesişme noktasıdır.

Vatana ismini veren milletir. Ülkeye ismini veren millettir. Devlete ismini veren millettir. Millete ismini veren ise Türkiye’dir.

Filistin’in huzuru, Türkiye’nin huzurudur. Suriye’nin istikrarı, Türkiye’nin istikrarıdır. Suskun kalmamız, ulusal ve manevi emanetlerimiz saygısızlık olur. Ayrıştırmak ve başka düşünmek boşuna kürek çekmektir. Gazze problemi güvenlik, inanç, kültür ve tarihle ilgili Türkiye’nin problemidir. Haksızlık karşısında sessiz kalmak dilsiz şeytanlıktır. Türk milleti zalim İsrail ve zulüm destekçilerinin şeytani oyunlarına aralı ve öfkelidir.

Yüzünde cenneti taşıyanlarla özünde cehennemi barındırıların ebedei çabasında kazanan her vakit muhakkaktır. Zafer her vakit inananların hanesine yazılacaktır.

Dikkatinizi çekiyorum… Gazze’de her saat başı 6 çocuk hayatını kaybetmektedir. Bu tablo insani bir felakettir. Almanya Başbakanı yanlış tarafta duruyor. Bizim tarihimizde Holokost yok.

Milli Muharip Uçağımız KAAN havalacak, zora girmemizi bekleyen odakları da teker teker çatlatacak.

İsrail orantısız, opnurusz ve ahlaksız taarruzlarına derhal son vermelidir.

İsrail-Filistin ortasında çok acil ateşkes sağlanmalıdır. Gazze yakılmış ve yıkılmıştır. Yaklaşık 1.5 milyon insan yerinden ve yurdundan edilmiştir. Artık savaş ve soykırım kabahati sabitleşmiştir. Şifa Hastanesi’nin altında tüneller olduğunu ve karargah olduğunu tez eden İsrail hükümetinin karqa progandası elinde patlamıştır. Dünya daha fazla sessiz kalmamalıdır. ABD ve AB ülkeleri çelişkili açıklamalarına nokta koymalı ve İsrail’e verdikleri takviyesi bıçak üzere kesmelidir.

SİYASETTE YÜZDE 50+1 TARTIŞMASI

Cumhur ile Cumhuriyet kucaklaşmışsa bunun ana kaynağı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne aittir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi gelip süreksiz bir heves değildir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türk milletinin huzur, barış ve kardeşliğin temel kaynağıdır.

Sistemin aksayan tarafları varsa düzeltilmeli.

İster iyileştirirsin, isterse güçlendirirsin şayet parlamenter sistem ihya edilseydi devlet idaresini krize sokması hayat gerçeği haline gelirdi.

Sayın Cumhurbaşkanımızın tespit ve değerlendirmeleri dengeli ve manalıdır. Bu hususta bizim geçmişten bugüne söylediğimiz kelamlar paylaştığımız görüşler muhakkaktır.

Dikkat buyurunuz, milletvekili seçmiyoruz, möuthar seçmiyoruz, Cumhur’un bütününü temsil edecek Cumhurbaşkanını seçiyoruz. Bugün de birebir çizgide, birebir görüşteyiz.

“CUMHURBAŞKANIMIZ İLE ORTAMIZA HİÇ KİMSE GİREMEYECEK”

Sayın Cumhurbaşkanımızın bahse husus açıklamasını çarpıtıp fırsat düşkünü meczuplara fırsat vermeyiz, bunları adam yerine bile koymayız. Allah’a çok şükür siyasi hayatımız boyunca hiç kimsenin sırtına binmedik. Hiç kimseyi de sırtımıza da bindirmedik.

Keneler bizi anlayamaz. Anlasa da anlatmaya takatleri yetmez. Bedelse ödedik. Evvel ülkem ve milletim demekten de asla vazgeçmedik. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne bakan vermedik, doğrudur. Sefasına değil gerekirse cefasına talibiz. Milliyetçi Hareket Partisi ikbale meraklı değildir. MHP düşmana sıkılacak son kurşunudur. Bilmeyen varsa tekrar hatırlatayım, sayın Cumhurbaşkanımız ile diyalogumuz hasbidir, harbidir, hürmet ve sevgi temellidir. Hiç kimse de ortamıza giremeyecektir.

scroll to top